اندک دنيا، بهتر است از بسيار آن و آنچه به قدر كفايت باشد، شايسته ‏تر است از آن مقدار كه به نابودى آدمى انجامد. "امام علی (ع)"

۳ طرح عمرانی – خدماتی در سیه رود مورد بهره برداری قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی سیه رود، پروژه های شهر سیه رود با حضور فرماندار شهرستان جلفا، شهردار سیه رود، اعضا شورای اسلامی شهر سیه رود و جمعی از مسئولان این شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت.

این پروژه ها شامل بهره برداری از مجتمع خدماتی – رفاهی شهرداری سیه رود به مساحت ۵۰۰ متر مربع با هزینه ای افزون بر یک میلیارد ریال ، آسفالت خیابان تعاون و شریان های فرعی سیه رود با دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و جدول گذاری معابر سیه رود با دو میلیارد ریال می باشد.

فرماندار شهرستان جلفا در این افتتاح ها با اشاره به لزوم توجه به توسعه زیرساخت ها گفت: تأمین و توسعه زیرساخت های گردشگری یکی از الزامات توسعه صنعت گردشگری برای ارائه خدمات مطلوب و شایسته به گردشگران داخلی و خارجی است.

زاهد محمودی با تأکید بر توانمندی های گردشگری شهرستان جلفا افزود: شهرستان جلفا به لحاظ وجود منطقه آزاد ارس و موقعیت جغرافیایی خاص و هم مرزی با دو کشور آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان به عنوان یکی از قطب های اصلی گردشگری در استان و کشور مطرح شده است و برای حفظ این شرایط به وجود آمده باید به توسعه زیرساخت ها بیش از پیش توجه شود.

وی ادامه داد: هر ساله به واسطه بی احتیاطی یا کمبود امکانات جاده ای و سایر عوامل، شاهد سوانح رانندگی متعددی هستیم که ساخت چنین مجتمع هایی می تواند گامی مؤثر در کاهش این معضل باشد.

فرماندار جلفا اظهار کرد: در شرایط پساتحریم گردشگری می‌تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی ایفا کند و اگر سیاست گذاری و برنامه ریزی صحیح اعمال شود می توان آسیب‌های گذشته تحریم ها را با رونق گردشگری جبران کرد.

شهردار سیه رود نیز در این افتتاح ها با اشاره به موقعیت شهر سیه رود گفت: شهر سیه رود به دلیل طبیعت زیبا و قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد ارس و جنگل های ارسباران سالانه شاهد ورود تعداد زیادی گردشگر می باشد.

مهندس جواد کاموسی علمداری افزود: در همین راستا و برای افزایش رفاه حال گردشگران و توسعه صنعت گردشگری، شهرداری سیه رود به تأمین زیرساخت های لازم برای توسعه این صنعت پرداخته است.

وی ادامه داد: توسعه صنعت گردشگری باعث پیشرفت منطقه و رونق اقتصادی می شود و امیدواریم با تأمین زیرساخت ها گام بلندی در راستای بهبود وضع اقتصادی همشهریان برداریم.

2015/09/04
دیدگاه ها

مهندس ابوالفضل نعمتی
    شهردار سیه رود

    شهردار سیه رود

اوقات شرعی